Konferenci pořádá Sekce pro poruchy příjmu potravy Psychiatrické společnosti ČLS JEP a E-clinic, z.ú. pod záštitou České lékařské komory a Psychiatrické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze. Organizační výbor a vědecký sekretariát: prof. MUDr. Hana Papežová, Csc. a MUDr. Petra Uhlíková


Těšíme se na Vás na příštím XIV. ročníku v dubnu 2023. 

Datum konání XIII.ročníku: 15. – 17. 4. 2021. online

Přečtěte si program

Přihlašování na konferenci bylo ukončeno, v případě Vašeho zájmu o nahrávky přednášek, prosíme kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Informace pro přihlášené účastníky:

Děkujeme Vám za účast na XIII. konferenci, Vaší účasti a podpory si velice vážíme.

Zaslali jsme Vám nahrávky přednášek, které budou na daných odkazech k dispozici do 7.5. 2021.  

Do 10.5. 2021 obdržíte certifikáty.

V případě dotazů nás kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo 775 715 478.

Podívejte se na vyhlášení výsledků hlasování účastníků konference 


Vážené dámy, vážení pánové,

dovoluji si Vás pozvat na XIII. mezinárodní interdisciplinární konferenci o poruchách příjmu potravy a obezitě. Konference je organizována opět po dvou letech, ale tentokrát v nejisté epidemiologické situaci a náročnějším formátu. Naším cílem je udržet i v této obtížné době kvalitní program založený na výzkumu i evidence-based klinických zkušenostech. Také budeme prezentovat nejnovější klinická doporučení pro léčbu poruch příjmu potravy, která byla vyvinuta ve spolupráci s Americkou akademií pro poruchy příjmu potravy tak, aby byla dostupná pro odborníky na celém světě.

Nedávno vyšel editorial prof. Höschla v časopise Psychiatrie, vycházející z článku našeho bývalého kolegy, profesora psychiatrie ve Wayne State Univerzitě v Detroitu: "Prudký úpadek akademické medicíny ve Spojených státech". Upozorňuje na strukturální problémy akademické medicíny, které postihují vzdělávání, klinickou péči i výzkum. Prof. Balon mluví o deprofesionalizaci a komodizaci medicíny. My se stále snažíme zachovat hodnoty a standardy akademické medicíny v dalším vzdělávání odborníků v oblasti poruch příjmu potravy, abychom zabránili rozvoji podobných varovných signálů u nás, jak je zmiňuje prof. Höschl.

Vzhledem k nezbytnosti interdisciplinární spolupráce vedle přednášek psychiatrů a psychologů uvádíme přednášky našich spolupracovníků internistů, gastroenterologů, gynekologů, nutričních terapeutů a specialistů, sociálních pracovníků a dalších odborníků. Součástí programu budou opět workshopy zaměřené na klinickou praxi, preventivní programy pro školy a také pro širší věřejnost, zaměřené na destigmatizaci poruch příjmu potravy. 

Přednášky přislíbili naši zahraniční kolegové Dr. Karin van Doesum (Radboud University Nijmegen a UiT- Arctic University of Norway, Tromsø), Dr. Ivan Eisler (King’s College London, Joint Head Maudsley Centre for Child and Adolescent Eating Disorders a Dr. Markus Moessner z Univerzity v  Heidelbergu. Zaměříme se především na transgenerační aspekty poruch příjmu potravy a nové možnosti práce s rodinou.


Těšíme se na Vaši účast.

Prof. MUDr. Hana Papežová, CSc. předsedkyně konference